Güncelleme #26

Rızasız Bahçenin Gülü Derilmez Ekibi İyileşmek, Tanışmak, Paylaşmak Üzerine Bir Konuşma

Güncelleme #26'nın bir parçası olan bu ses kaydı, Rızasız Bahçenin Gülü Derilmez Sergisinin bir parçası olan sanatçıların nasıl bir araya geldiği, geleneksel sergi mekanlarının dışında kurguladıkları sergiyi ve sanatçıların üretim pratiklerini içeriyor.

Suimasen Editions Göbek Bağı Kesim Teknikleri

Güncelleme #26'nın bir parçası olan bu ses kaydı, Suimasen Editions'un kurucuları İbrahim Karakütük ve Erdem Varol ile yayıncılık anlayışları ve şimdiye dek ürettikleri fanzinler üzerinden bir anlatı kuruyor.

Rumeysa Kiger Fotoğraf İşleri, İşlerin Fotoğrafları

Güncelleme #26'nın bir parçası olan bu ses kaydında "Çok iyi işler"in kurucusu Rümeysa Kiger, şimdiye dek kanalı aracılığıyla yayınladığı fotoğraf işlerine ve fotoğrafın genel kullanımına dair bir portre çiziyor.

Kerem Ozan Bayraktar Medyum Sonrası Çağda Fotoğraf

Güncelleme #26'nın bir parçası olan bu ses kaydında Kerem Ozan Bayraktar, 20. yüzyıl sanat anlatısının fotoğraf açısından nasıl yorumlanabileceği üzerine bir konuşma gerçekleştiriyor.

GAPO Dergiden Proje Ofisine

Güncelleme #26'nın bir parçası olan bu ses kaydında Serdar Darendeliler ve Refik Akyüz, Geniş Açı Fotoğraf Sanatı Dergisi’nin kapanışının ardından hayata geçen Geniş Açı Proje Ofisi'nin Türkiye fotoğrafında yaratmaya çalıştığı alternatif platformu anlatıyor.

Onagöre, Merve Ünsal Yayıncılığın Sac Ayağı

Güncelleme #26'nın bir parçası olan bu ses kaydında Onagöre ve Merve Ünsal, İstanbul Tasarım Bienali'nin siparişi üzerine ürettikleri, tek sayı olarak kurgulanan YAY-POP dergisi üzerine konuşuyorlar.

Zeynep Beler - Emin Yu Fotosferin Altında

Güncelleme #26'nın bir parçası olan bu ses kaydı, Zeynep Beler ve Emin Yu'nun küresel bir kaynak olarak içinde bulunduğumuz imge bulutu, görsellerin demokratikleştirilmesi ve mükelleflik gibi konulara odaklanan "Fotosferin Altında" başlıklı konuşmalarını içeriyor.

İpek Çınar, Şener Soysal, Tevfik Çağrı Dural Editörlük Aşkı Öldürür mü?

Güncelleme #26'nın bir parçası olan bu ses kaydında, 7 yıldır yayın hayatına devam eden derginin editörleri bir özeleştiri yapıyorlar.