Niyet

Niyet konuşma serisi, Şubat-Nisan 2021 tarihleri arasında, çevrimiçi gerçekleşti. Bu serinin bir çıktısı niteliğindeki bu kitap; görsel sanatlardan felsefeye, dilbilimden feminist ve LGBTİ+ teoriye, dinbilimden psikanalizme dek birçok farklı disiplinden konuşmacılar eşliğinde gerçekleştirilen bir tartışma zincirini içeriyor. Bu zincirin halkaları farklı disiplinlerin yanı sıra, farklı görüşlerle de birbirinden ayrılıyor. Bu çalışmanın çıktılarını sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Şu an için satış noktaları olarak İstanbul'da Plak Kitap'ı, Ankara'da ise Ka'yı belirledik. Satışla ilgili politikamız: 10 Kitap Satışı = 1 Yazar Telifi. Bu nedenle siz de satın alarak, arkadaşlarınıza hediye ederek bundan sonraki güncellemelerin yazarlarının teliflerine katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca her zaman olduğu gibi fotoğrafla ilgili bağımsız inisiyatiflere, üniversitelerin fotoğraf kulüplerine ve kütüphanelere ücretsiz ulaştırabiliriz.

Orta Format editörlerinin programlarına bağımlı bir yayın olduğu, editörleri de oldukça yoğun günlerden geçtiği için kitabı ilk ayımızda yalnızca İstanbul ve Ankara'da dağıtıma sokabiliyoruz. Bu konuda anlayışınıza ve sabrınıza güveniyoruz. Farklı şehirlerde dağıtım noktası olmak isterseniz lütfen bize yazın. Ayrıca önümüzdeki aylarda İnternet üzerinden satışa da başlayacağız.

Editörler: İpek Çınar, Şener Soysal, Eda Yiğit

Proje koordinatörü: İpek Çınar

Etkinlik Konuşmacıları: Ömer Aygün, Vahan İsaoğlu, Orhan Cem Çetin, Mustafa Avcı, Sevcan Tiftik, Özgür Öğütcen, Tanıl Bora, Cemre Baytok, Şener Soysal, Hera Büyüktaşcıyan, Ariella Aïsha Azoulay, Merve Ünsal, Heba Hage-Felder, Vartan Avakian, Özge Ersoy, İpek Aşıkoğlu, İpek Çınar

Ariella Aïsha Azoulay'in metninin Türkçe çevirisi: İpek Çınar

Tasarım: Şener Soysal, Baht. Studio

Dizgi: Gonca Mutaf

Fotoğraf: Orhan Cem Çetin

* Bu kitap Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.

* Orta Format, SAHA Derneği'nin Sanat İnisiyatifleri Sürdürülebilirlik Fonu tarafından desteklenmektedir.

 

Tıkanma

Tıkanma dosyası, 1 Mayıs - 1 Ağustos 2020 tarihleri arasında, haftalık periyotlar halinde gerçekleşti, Eylül 2021'de kitap formatında yerini buldu. Şu an için satış noktaları olarak İstanbul'da Plak Kitap'ı, Ankara'da ise Ka'yı belirledik. Kitabın satışıyla ilgili genel politikamız: 10 Kitap Satışı = 1 Yazar Telifi. Bu nedenle siz de satın alarak, arkadaşlarınıza hediye ederek Orta Format'ın bundan sonraki güncellemelerindeki yazarlarının teliflerine katkıda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra her zaman olduğu gibi fotoğrafla ilgili bağımsız inisiyatiflere, üniversitelerin fotoğraf kulüplerine ve kütüphanelere ücretsiz ulaştırabiliriz.

Orta Format editörlerinin programlarına bağımlı bir yayın olduğu, editörleri de oldukça yoğun günlerden geçtiği için kitabı ilk ayımızda yalnızca İstanbul ve Ankara'da dağıtıma sokabiliyoruz. Bu konuda anlayışınıza ve sabrınıza güveniyoruz. Farklı şehirlerde dağıtım noktası olmak isterseniz lütfen bize yazın. Ayrıca önümüzdeki aylarda İnternet üzerinden satışa da başlayacağız.

Orta Format editörleri: İpek Çınar, Şener Soysal, Eda Yiğit

Tıkanma dosyasının editörü: İpek Çınar

Tıkanma kitabının yazarları: Fatma Belkıs, Şener Soysal, E S Kibele Yarman, Sinem Dişli, Neslihan Koyuncu, İpek Çınar, Sine İçli, Çağlar Tahiroğlu, Umut Altıntaş, Larissa Araz, Ece Gökalp, Deniz Kırkalı

Tasarım: Şener Soysal, Baht. Studio

Fotoğraflar: Orhan Cem Çetin

 

 

 

Önceki Kitaplar

Orta Format'ın #14'ten #19'a kadar olan güncellemelerinde yer alan deneme yazılarından oluşturduğumuz "Seçme Yazılar #2" kitabını yayınladık. 

Satın almak isteyenler için ücreti 20 TL olarak belirledik. (Yazılar #01 ve Yazılar #02 kitaplarının her ikisini de almak isteyenlere 30 TL'dir.)Bu kitapların satışından elde edilen gelirle telif ve sonraki kitapların finansmanını sağlamayı umuyoruz.  (Fotoğrafla ilgili kurumlara, üniversitelerin fotoğraf kulüplerine ve kütüphanelere ücretsiz olarak ulaştıracağız.) 

Edinmek isteyenler [email protected] adresinden bize ulaşabilir ya da aşağıdaki noktalardan satın alabilirler.

Satış noktaları:  

Filbooks, Karaköy

Robinson Crusoe 389, Karaköy

Mephisto, Taksim

Ka Atölye, Ankara

* Kitabın basımındaki desteklerinden dolayı Canon ve A4 Ofset'e teşekkür ederiz.

 

 

Orta Format Dergi'nin #01 - #13. güncellemeleri arasında yer alan yazılardan oluşan bir seçki hazırladık. Satın almak isteyenler için ise ücreti 20 TL olarak belirledik. Herhangi bir kar amacımız olmamakla birlikte sonraki kitapların finansmanını sağlamayı umuyoruz.  

Edinmek isteyenler [email protected] adresinden bize ulaşabilir ya da aşağıdaki noktalardan satın alabilirler.

Satış noktaları:  Filbooks, Karaköy Robinson Crusoe 389, Karaköy

Mephisto, Taksim Ka Atölye, Ankara

 

 

Orhan Cem Çetin'in Marcus Graf küratörlüğünde hazırlanan retrospektifi geçtiğimiz aylarda sergilendi. Üzerine konuşmak ve yazmak gerekliliğini sürekli hissetmemize rağmen, bilindik sözlerle yer verirmiş gibi yapmak yeterli gelmedi.   Bizimle benzer şekilde düşünenen sanatçı Cemre Yeşil, Orta Format için retrospektiften yola çıkarak bir üretim gerçekleştirdi ve aşağıda yer alan "OCÇ Retrospektif" ortaya çıktı.   Güncelleme #14'te yayınladığımız çalışmanın basılı halini, fotoğrafla ilgili kurumlara, fotoğraf kulüplerine, kütüphanelere ve tüm 'OCÇ' severlere ulaştırmak istiyoruz. Ücreti 10 TL'dir.   Edinmek isteyenler [email protected] adresinden bize ulaşabilir ya da aşağıdaki noktalardan satın alabilirler.   Satış Noktaları: Bandrolsüz, İstanbul Filbooks, Karaköy Ka Atölye, Ankara 

 

___________________________________________________________ 

 

(Kitaplarımızı fotoğrafla ilgili kurumların ve fotoğraf kulüplerinin kütüphanelerine -gönderim bedeli hariç- ücretsiz olarak ulaştırıyoruz. Lütfen bu konu hakkında bizimle irtibata geçiniz.)