Ortanormal #12: Üç Dakika: Ortanormal Forum

#29
Bager Akbay, Begüm Akın, İlnur Birsel, Orhan Cem Çetin, Atila Çınar, Anıl Tankut Dilaveroğlu, İpek Çınar, Esin Epözdemir, Seçil Erel, Zeynep Okyay, Şener Soysal, Seçil Yersel, Eda Yiğit

Ortanormal #12: Üç Dakika: Ortanormal Forum

Orta Format, 29. Güncellemesini dijital ortama taşıyor ve güncel sanat alanında çalışan aktörlerin Covid-19 sonrası stratejilerine ve alternatif örgütlenme modellerine eğiliyor.

Bir süredir temel odağımız olan ekonomik ve örgütsel sürdürülebilirlik modellerini bir adım ileri taşıyarak; güncel sanat alanındaki farklı aktörleri dinliyoruz. Sıcak bir tartışma alanı yaratabilmek ve isteyen herkesin eş zamanlı müdahil olmasını sağlamak adına Zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz bu güncellemenin ise son konuşmasına geldik.

Bu konuşma serisi bizim için de bazı kavramları ilk defa masaya yatırdığımız, kooperatiften başlayıp çatlaklardan sızmaya dek birçok örgütlenme deneyimini dinlediğimiz, çoğunlukla da başlangıçtan daha fazla soruyla ayrıldığımız bir dönem oldu. Nitekim şu anda da bir sindirme ve tartışma sürecinin içine girmiş durumdayız. Bu konuşmayı herkesin aklındakilerle dahil olabileceği yatay bir yapıda kurguladık. Konuşmada herkes en az üç dakikalık sürelerle söz aldı ve konuşmacı haline geldi. Böylece herkesin bu konuşma serisi ve bağlamı kapsamındaki fikirlerini bize iletmiş oldu. Konuşmacı yok, dolayısıyla hepimiz konuşmacıyız.

Serinin bir parçası olan herkese çok teşekkürler,

Ortanormal editörleri

 

(Intro Tasarım: Fatma Karslıoğlu

Tasarım: Şener Soysal)